iHerb GIK440

Рецепти

Тиквички с рикота

Плодова торта

Баница със сирене

Ягодово смути

Яйчено руло с тиквички

Форум за Зоната > Изкушение

Здравейте!

Искам да ви попитам как се справяте с изкушенията, докато се храните в "Зоната"?Когато целта е подобряване и стабилизиране на Здравето, а не отслабване как се предпазвате да не се нахвърлите на нещата , които Биха ви изкушили като Някакви сладкиши или Друга храна , която не е по "Зоната"?Когато ви се иска да похапнете пеовече сирене от позволеното или например да изядете купичка тиквени семки, някаква готова салата от магазина или нещо, което не е по - зоната.
Как се справяте?


Всичко добро!

:)

03/03/2013 | Unregistered CommenterСани

Здравей Сани,

Бързам да кажа, че в Зоната НЯМА изкушения - те са само в нашите глави (разбирай мозъци).
Та в тази връзка, какво те притесняват там някакви си сладкиши, тиквени семки и т.н.

Между другото в книгата на д-р Сиърс има ясно изразено мнение по въпроса, цитирам превода, наличен за сваляне от тук.


НЕВИННИ УДОВОЛСТВИЯ
Можем да си позволим дори най-вкусния въглехидратен десерт, стига до добавим нужното количество протеини. Все пак не ви препоръчвам да го правите често.
- 1/2 чаена чаша нискомаслен сладолед плюс 1 чаена чаша нискомаслена извара или 115 г нарязано пуешко (4 протеинови блока)
- 1 „Сникърс" плюс 2/3 чаена чаша нискомаслена извара или 85 г нарязано пуешко
(3 протеинови блока)
- 330 г бутилка бира плюс 1/2 чаена чаша нискомаслена извара или 56 г нарязано пуешко (2 протеинови блока)
- 1 малко парче сметанова пита плюс 1 чаена чаша нискомаслена извара или 115 г пуешко (4 протеинови блока)

Освен това, нека на забравяме и още:


Колкото и последователно да спазвате тази диета, грешките са неминуеми.
Това важи особено при пътуване или на парти. Запомнете, ако излезете от Зоната за кратко, от следващото ви влизане в нея ви дели само едно ядене. Все едно, че сте паднали от велосипеда си - просто се качвате отново отгоре му и продължавате нататък.

Лично аз, когато се изкуша (гледам наистина да е рядко - за последните 45 дни - само веднъж, по принуда ;), отдавам се напълно на насладата и нямам угризения след това.

Така че, съветвам те да се опиташ да не мислиш, че някой или нещо те ограничава - нали това не е диета все пак - а начин да СИ здрава.

Повтаряй си "Искам да съм здрава!!! Аз мога да ям каквото си поискам, просто трябва да го дозирам и комбинирам по правилния начин! Никой не ме ограничава - сама решавам :)".

Имайки това в главата си ще ти е по-лесно с изкушенията ...

Късмет и кураж ... :)

04/03/2013 | Unregistered CommenterBigBoy

Има само един начин - САМОКОНТРОЛ ,другото са празни приказки !!!

04/03/2013 | Unregistered CommenterТони

И аз комбинирам и балансирам желаните неща. Те трябва да се приемат в ограничени количества. Нали искаме и да сме здрави :) Понякога нямам възможност да балансирам, и тогава гледам прегрешението да е малко по количество, наум си пиша черна точка и следващото хранене ми е стриктно.

07/03/2013 | Registered CommenterVivi J.

Здравейте!

Благодаря за съветите! :)
Предстои ми Рожден Ден и трябва да почерпя гостите.Питам се какви десерти или торта да им предложа, които да мога и аз да консумирам без да излизам от "Зоната".Вие как празнувате Рожденните си Дни в "Зоната"?

Всичко Добро!

:)

07/03/2013 | Unregistered CommenterСани

Не съм в Зоната на рождени дни - нито на моите, нито на чуждите :) Празнувам по всички правила, ям торта, казвам наздраве, и т.н. Можеш да си правиш десерти със стевия. Разгледай и в книгата на Папазова.

02/04/2013 | Registered CommenterVivi J.

обичам ви само заради тази тема ,нека знам ,че има светлина в тунела в черните дни :)

04/04/2014 | Unregistered CommenterStefka

От 2 години се храня по зоната (напоследък без да тегля храна) и резултата е на лице.
Свалих килограмите които исках за 6-8 месеца и от тогава до сега си ги поддържам без проблем.
Не се ограничавам изобщо. Когато ми се яде торта ям торта :)
Общо взето каквото ми се яде го ям.
Въпроса е в количеството и в това да го балансираш правилно. (торта с пържола как ви се струва)
Има дни (празници) в които ям 3 пъти повече от нужните ми блокове за деня.
На следващия ден съм качил килограми, но след няколко дни всичко си е както преди.
Това се дължи според мен на това, че когато се храним редовно по зоната организма свиква и не се запасява.

11/04/2014 | Unregistered CommenterDoN

Аз съм новак в Зоната, но никъде нищо не откривам за шоколада. Преди да започна с този режим на хранене изяждах по един шоколад на ден, сега не го докосвам дори, но все пак не искам да се откажа от него.

27/04/2014 | Unregistered CommenterKristal